חיתוך בטון בצורה פשוטה

כאשר מבצעים שיפוץ רציני בדירה או בכל מקום אחר חייבים לבצע לא פעם חיתוך בטון כשהמטרה היא להרוס קירות כדי להגדיל חללים בדירה או לפתוח בה מעברים חדשים. ואם בעבר היה נהוג לקחת פטיש קונגו ולשבור קירות, הרי שכיום לא פעם קבלני שיפוצים מקצועיים משתמשים במסור היכול לחתוך מבלוקים ועד עמודים וקורות.

חיתוך בטון בחומה גדולה במתקן צבאי של משרד הביטחון. צילום: ערן חיתוך בטון בחומה גדולה במתקן צבאי של משרד הביטחון. צילום: ערן

חיתוך של קירות מחייב אישור של קונסטרוקטור!

כמובן שכל חיתוך בטון בדירה מחייב אישור והתייעצות עם מהנדס, וזאת על מנת להבטיח ששום קיר לא ייפול חלילה או ששלד הדירה  יפגע כתוצאה מכך. יכול להיות שהמהנדס המפקח על הבנייה יאשר לכם לחתוך את הקירות או להסיר עמודים בתנאי שתבצעו עבודות לבניה של תומכות מתאימות, קבועות וחדשות. אבל ברור כי החל מהרגע בו קיבלתם את האישור לשינויים שרציתם, הרי שתוכלו להמשיך ולהתקדם בפעולת חיתוך הבטון מה שיקדם מאוד את תהליך השיפוצים באופן חלק, טוב ומהיר.

כשפונים לקבל שירותי חיתוך בטון אנחנו מדברים על מספר סוגי עבודות בסיסיות, ואין מדובר בעבודות קטנות אלא לרוב, ובעיקר, כשמדובר על פרויקטים שיכולים להיות מורכבים מאוד ולכלול ניסור משטחי בטון גדולים או פירוק והריסת מבנים. כך גם לגבי חיתוכי בטון מורכבים  הנמצאים במקומות עם גישה בעייתית, או לחילופין חיתוכי בטון תחת מים או פתיחת פתחים בבטון ועוד. אלו הן לרוב אם-כן בעבודות מורכבות ומאתגרות המחייבות מקצועיות גבוהה, שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ובשילוב פתרונות יצירתיים.

ניסור בטון לביצוע פתחים במבנה גבוה כולל סיוע במנוף לחיתוך בגובה. צילום: ערן ניסור בטון לביצוע פתחים במבנה גבוה כולל סיוע במנוף לחיתוך בגובה. צילום: ערן

מי משתמש באפשרות של חיתוך בטון

חייבים לציין כי לא כל חברות השיפוץ והבנייה עושות שימוש בחיתוך בבטון.  הסיבה לכך היא ברוב המקרים כלכלית, אם כי יש גם מקרים של חוסר ידע. ולא כולם מבינים שכאשר מחליטים להשתמש בטכניקות מתקדמות של חיתוך בטון אז קיים הבדל משמעותי בין זה לבין הריסת קיר בטון עם פטיש. כן... כן, השימוש בטכניקה החדשה הזו יכולה להביא לחיסכון רב בזמן, כסף ופסולת. והעבודה המתקבלת היא הכי מדוייקת והכי משתלמת שתוכלו למצוא כיום בשוק הבניה.

מהי הדרך הנכונה לביצוע העבודה

אם תהיתם במה כרוכה העבודה, תנו לנו לספר לכם את השלבים הנכונים לבצע אותה. עבודת חיתוך בבטון היא עבודה הדורשת דיוק מהמבצעים אותה, בראש ובראשונה. יש לסמן את השטח בשלב הראשון לפני  פעולת הניסור והקידוח. כמובן שיש לבצע בדיקה מקיפה של הקיר ולוודא שהוא אכן חזק דיו.

לאחר שסימנתם במדויק את הקיר שבו תתבצע העבודה, חשוב לדאוג לכך שהסביבה תהיה נקייה לפני כל תחילת פעולת ניסור או חיתוך בטון. כלומר היפטרו מכל מיני כלים שפזורים בשטח כמו פטישים וכדומה, וזאת על מנת למנוע פגיעה ישירה בעבודה, שלא לדבר על הסכנה שעלולה להיגרם מהם שיכולה להזיק במקום להועיל, שהרי בטיחות קודמת לכול במקרים רבים, בטח במקרים של עבודות חיתוך מעין אלו.

חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע, כמו מהנדס למשל, הסיבה לכך היא שכאשר מבצעים פעולות של חיתוך בטון קיימת תמיד האפשרות לפגיעה בתשתיות חשובות של חשמל ומים. ולכן, לפני תחילת העבודה פנו אל אנשי מקצוע כמו אינסטלטורים וחשמלאים שיבדקו את המערכות, ורק אז בהתאם לדעתם, תכננו את הקידוח מבלי לפגוע בתשתיות כלשהן. לפני שתתחילו בעבודות השונות דאגו  למנות מפקח על העבודה. אליו תמיד תוכלו לפנות עם כל בעיה שתתעורר, והוא יהיה אחראי לביצוע העבודה ללא כל הפרעות ותקלות מיוחדות.

כמו כן רצוי לדאוג להכנתם של כלים מיוחדים לפינוי הפסולת הרבה שנשארת לאחר עבודת החיתוך בבטון.

אז איך מקבלים הצעת מחיר לחיתוך בטון?

פנו כבר עכשיו לקבלת הצעת מחיר בחיתוך וניסור בטון כולל תיאום בטלפון: 055-9663282 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.


חייגו עכשיו: 0559663282

חיתוך מקצועי של מעקה בטון עבה. צילום: ערן חיתוך מקצועי של מעקה בטון עבה. צילום: ערן

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559663282
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559663282
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559663282
הודעה לוואטסאפ