ניסור בטון – איך לעשות זאת נכון

בבנייה חדשה, או בשיפוץ של מבנה קיים כמו גם בעבודת הריסה, מאיכשהו יצוץ הצורך לבצע ניסור בטון. יש אומנם לא מעט שיטות שמבצעות חיתוך בטון, אבל ניסור בטון הוא בהחלט מוביל ברשימה. אז הנה כמה עצות שימושיות שיעזרו לכם לבחור את מי שיבצע עבורכם את העבודה.

במה עדיף לנסר את הבטון

אחד השימושים הנפוצים ביותר בתעשיית הבניה הוא ללא ספק ניסור במסור יהלום. כאשר הלהב של המסור המצופה בחתיכות יהלום משתמש באמצעות טכניקה זו, בלהבי היהלומים המשמשים לחיתוך הבטון. הקושי והחוזק המיוחד של היהלום הם שמהווים את יתרונו הגדול ולמעשה הם שהופכים את המסור לבעל יכולת לחתוך ולעבור דרך כל חומר בנייה כלשהו, אפילו בטון. מסור העושה שימוש בלהבי היהלום העוצמתיים הללו, הוא בבחינת הכלי הכי עמיד והכי חזק לחיתוך בטון שאפשר להשתמש בו.

בארץ בנו בשנות ה-50 רק בתים ובניינים מבטון, שהיה עשוי למעשה מתערובת של צמנט, חול, חצץ ומים. והיו גם במקרים מסויימים בהם השתמשו בבטון מזוין עם תבניות מרושתות במוטות פלדה שאת תערובת הבטון שפכו מעליהן. ומכיוון שבטון הוא חומר קשיח אשר איתו בנו את כל הבתים והבניינים בארץ, הרי כאשר רוצים היום לשפץ בית וחלקים ממנו הם מבטון, צריך לעשות ניסור בטון מאחר ולא תוכלו להוריד בטון ידנית, ובכל מקרה מדובר בעבודה קשה ובזמן רב.


ניסור בטון לחומה גבוהה כולל ריסוק ופינוי. צילום: ערן ניסור בטון לחומה גבוהה כולל ריסוק ופינוי. צילום: ערן

איך לבחור חברה שתבצע ניסור בטון

רצוי מעט לחקור על הרקע של החברה ולבדוק כמה זמן הם בתעשייה. ולא מספיק הניסיון אלא מומלץ להתייחס גם לאיכויות של עבודות קודמות שנעשו על ידי החברה הזו. הרקורד שלהם ללא ספק ישקף את הידע שלהם ואת היכולת שלהם לדאוג לסיום הפרוייקט. בנוסף. הם אמורים לדעת איזה כלים נדרשים לעבודה. כמו-כן אם אפשר, עדיף שתלכו על חברה כזו שדואג להציע לכם שירותי ניסור כוללים משלב תכנון הניסור ועד הפינוי.

בנוסף כדאי שתוודאו שלעובדים יש את כל האישורים ושהם מאומנים ומוסמכים. רק כך הם יכולים להוכיח שהם אכן מנסרי בטון. כמו לדוגמה אישורי עבודה בגובה. לעומת זאת כדאי שתדעו כי אין שום צורך ברישיונות על מנת להפוך לנסר בטון ולהפעיל את המסור כדי להיכנס לעסק. כך שגם  מתחילים למיניהם בתחום, כאלו שאינם מוכשרים מספיק כדי לעבוד כמנסרי בטון, יכולים לגרום לנזק. בשל כך בידקו פרוייקטים קודמים של החברה, ואת איכות העבודה שלהם.

ומעל לכל וודאו שהציוד בו הם עושים שימוש הוא מקצועי ביותר, מאחר ועבודת ניסור בטון יכולה להיות מצוינת רק באמצעות ציוד מקצועי. ואם תבחרו בחברה כלשהי דאגו לוודא שיש לה את כל מבחר הכלים שאפשר לעשות בהם שימוש, ולאלתר אם צריך בזמן פרוייקטים מיוחדים כאשר המסור הרגיל לא יוכל לעשות את העבודה. בנוסף, וודאו כי עומדים לרשותה גם כלים מיוחדים לעבודות שצורכות חיתוך עמוק. כל אלו יעידו על מידת המקצועיות שלה.


חברה לניסור קירות בטון בביצוע עבודה להורדת קיר בטון מזויין באיזור המרכז. צילום: ערן חברה לניסור קירות בטון בביצוע עבודה להורדת קיר בטון מזויין באיזור המרכז. צילום: ערן

שיטות של ניסור בטון

כשמדובר על ניסור בטון יש שתי שיטות: ניסור רטוב וניסור יבש. עבור פרויקטים של חיתוך בטון משתמשים לרוב בשיטת החיתוך הרטוב. המים משמשים במקרה זה כנוזל קירור וגם כחומר סיכה במהלך פעולת החיתוך, כמו-כן השימוש במים מסייע למנוע מהלהב התחממות יתר וגם מוסיף כמובן לתוחלת החיים שלו. הטכניקה הזו מאפשרת לשלוט בייצור האבק בזמן תהליך הניסור. ניסור בטון יבש מיועד למקרים בהם בעת ניסור הבטון מתקשים מאוד להשיג מים זורמים באתר העבודה.

מעוניינים לשמוע פרטים ולקבל הצעת מחיר לעבודת ניסור בטון? אצלנו בחברת "ענק הניסור" מבצעים את כל עבודות הקידוח והניסור בבטון עבור מבנים, חלונות ודלתות, פתיחת פתחים בקירות ממד כולל יצירת חלונות, דלתות ועוד. נשמח לספק לכם ייעוץ חינם וללא התחייבות. צלצלו עכשיו אלינו ונציגינו ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שעה!


חייגו עכשיו: 0559663282

ניסור מקצועי בקיר לפתיחת פתח לחלון גדול. צילום: רזי ניסור מקצועי בקיר לפתיחת פתח לחלון גדול. צילום: רזי

ניסור בטון הכי מקצועי בארץ במחירי רצפה

עבודת ניסור בטון עבור פתח תלחלון

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559663282
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559663282
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559663282