קידוח בטון

יש מי שניסו לקדוח בקיר, ומצאו שהוא הרבה יותר קשוח ממה שנראה להם. כן, קידוח בטון יכול להיות אתגר לא קטן. הסיבה לכך היא כי בטון הוא חומר חזק הרבה יותר מחומרים אחרים כמו גבס לדוגמה, המשמשים אותנו לבניית קירות, ולכן, לא פעם, יש צורך לדעת כיצד לקדוח בהם נכון ובצורה זהירה, כדי שלא ייווצרו קידוחים שגויים שלא יועילו לנו ואשר עשויים רק לפגוע בקיר.


קידוח בטון מקצועי בקיר בטון עבה של מקלט. צילום: ערן קידוח בטון מקצועי בקיר בטון עבה של מקלט. צילום: ערן

קידוח בטון - קשה אבל אפשרי

הסיבה לכך שלרוב מתקשים בעת קידוח בטון, עד שהדבר כמעט בלתי אפשרי, ללא שימוש בציוד מקצועי, נובעת מהעובדה שלתערובת הבטון לוקח כעשר שעות לערך כדי להתקשות ולהפוך לחומר חסין ויצוק. כזה שאין כמעט מה  שיכול לשבור אותו. בזמן שהיא מתקשה אובדת לתערובת הבטון היכולת להתגמש והיא הופכת למשטח קשיח כזה שהוא בעל עוצמת סיבולת גבוהה מאוד.

במקרים מסויימים וכדי לאפשר גמישות לבטון, יוצרים, בעת הבנייה, בטון מזוין. מה שמייחד אותו היא יכולת החוזק שלו אך גם המתיחה. בבטון מזויין משלבים בין רשתות או מוטות פלדה עם בטון.  אז החומר שמתקבל חזק במיוחד, והוא בעל כושר התנגדות חזקה מאוד ולכן יש לו מקום מרכזי בעת בנייתם של מבנים גבוהים. השילוב המוצלח הזה בין בטון ופלדה נובע מהעובדה שבחום מקדמי ההתפשטות שלהם כמעט זהים. זוהי הסיבה לכך שכאשר מתחמם או מתקרר רכיב מבטון מזוין, הוא לא מתעוות ולא נסדק. ומגן על הפלדה מפני קורוזיה. הפעלתם של משקלים כבדים על הבטון הזה, מביאות לכך שמוטות הפלדה מייצרות איזון, לכן לסוג בטון זה קוראים "בטון דרוך".

מחירי קידוחי הבטון משתנים לפי הגישה לנקודת הקידוח וגודל הקידוח בצול. תוכלו לקבל פרופורציות של מחירי קידוח שונים בדף מחירי קידוחי הבטון שייצרנו לנוחיותכם.


קידוח בטון בחומה לפתח ניקוז. צילום: ערן קידוח בטון בחומה לפתח ניקוז. צילום: ערן

קידוח בטון – איך אפשר בכל זאת להצליח

אז אם נתקלתם בקיר בטון והחלטתם בכל זאת לנסות ולקדוח בו. מה אפשר לעשות? אופציה אחת להשתמש בפטישון, שמזכיר במראהו את המקדחה, ואף פועל בצורה דומה, אך בהבדל אחד והוא שהוא משלב במנגנון שלו גם קפיץ הגורם לבורג שלו להקיש על הקיר תוך כדי פעולת הקדיחה שלה. הבעיה העיקרית שנוצרת היא היכולת לשלוט בכלי הזה, ומכאן גם היכולת לדייק. אולם בעיה אחרת היא שבמקרים מסויימים מגיעים לשכבה שהכלי מתקשה לעבור אותה. בלא מעט מקרים מדובר בשכבת פלדה הנמצאת בבטון מזוין. ניצוצות או מתכת בתוך החור יאוששו את העובדה הזו בעת העבודה. קידוח בשכבות הללו לא ישיג כמובן את התוצאה הרצויה ואף יהרוס את הפטישון.


קידוח בטון 8 צול בקוביית בטון גדולה. צילום: רזי קידוח בטון 8 צול בקוביית בטון גדולה. צילום: רזי

שימוש בכוס יהלום לקידוח מוצלח

לכן רוב אנשי מקצוע יגידו לכם כי יש רק דבר אחד המבצע קידוח בבטון מבלי לפגוע בקיר, וזהו כוס יהלום. כוס לקידוח יהלום הוא אחד מסוגי מכונות הקידוחים הקיימים, והוא משמש בעיקר ליצירת חורים עגולים שנמדדים בצול בקירות קשים במיוחד דוגמת אבן חזקה או בטון.

קידוח כוס יהלום מבצע חיתוך באמצעות ציר שמסובב אופן, במהירות גבוהה למדי. הכוח שמניע את הציר מגיע ממנוע חשמלי, והאופן המסתובב במהירויות גבוהות, בא במגע עם החומר אותו רוצים לחתוך. החיכוך, והחום הנוצר כתוצאה מאותו חיכוך, מאפשרים לדיסק לחתוך את החומר בצורה עגולה. הגודל הסטנדרטי בדרך כלל בקידוחים הוא 4 צול.

בחומרים רכים כפלסטיק או עץ החיתוך מושג בזכות החום שנוצר במפגש בין הדיסק לבין החומר. אך  בחומרים קשים יותר כמו בטון יש לצפות את הכוס באבקת יהלום, שהוא כידוע החומר הקשיח ביותר בטבע. על מנת שכוס הקידוח ימלא את תפקידו ויחתוך את האבן או הבטון מבלי להישבר בעצמו. יהלומים כידוע נוצרים בעמקי האדמה בתנאים של טמפרטורות ולחץ, כתוצאה מהתפרצויות סלעי מגמה מותכים, מה שמכשיר אותם להתמודד מול חומר חזק כבטון.

סוגי עבודות קידוח בטון

יש מגוון עבודות שעבורם יש לבצע קידוחי בטון ביהלום, כגון:

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונציגי ענק הניסור ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שעה ולספק לכם ייעוץ מקצועי ובמחיר המשתלם ביותר, אז למה אתם מחכים צרו קשר עכשיו!


חייגו עכשיו: 0559663282

קידוח בטון לחור לצנרת של מזגן קידוח בטון לחור לצנרת של מזגן

קידוח בטון במחירים זולים לכל סוגי הקידוחים שירות מהיר

קידוח בטון ליציקה עבה

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559663282
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559663282
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559663282
הודעה לוואטסאפ