קידוח יהלום – הכל בראש

יהלומים ידועים כחבריה הטובים ביותר של האישה. אבל יהלומים אינם מיועדים לקישוט בלבד. קידוח יהלום הוא קידוח שנצרך לעשות שימוש באחד מהחומרים היותר חזקים שיש בטבע, וזאת כדי להתגבר על חומר אחר, חזק לא פחות, כמו בטון. אז מה הופך יהלום עדין ויפה  לכל כך קשוח? ואיך הוא מצליח להתגבר על הבטון המוצק.

מהו יהלום?

יהלום הוא מינרל קשה העשוי מפחמן נקי. את קשיחותו מקבל היהלום בעת שהתגבש במשך מאות מיליוני שנים והפך לגביש קריסטלי תוך שהוא נתון בלחץ עצום ובטמפרטורה גבוהה, ובעומק של כ-200 - 250 קילומטרים מתחת לקליפת כדור הארץ. כשזזו הלוחות הטקטוניים של קליפת כדור הארץ, חדר נוזל המגמה אל פני השטח, והביא עימו גבישי יהלומים, וכך הצליח האדם לכרות מינרל זה. מדובר במינרל הקשה ביותר הידוע כיום על פני כדור הארץ, אין זה פלא אם כן שמינרל זה הוא שהעניק את שמו  - קידוח יהלום – לאותה פעולת קידוח המיועדת לחדור לשכבות קשות במיוחד.

מדוע קידוח יהלום חודר בטון

בטון  הוא שמו הצרפתי של חומר המשמש לבנייה, הידוע גם בשם צמנט. בטון כזה מורכב אכן מתערובת מיוחדת של צמנט, חול, חצץ ומים שכאשר מייצרים ומובילים אותה לאתר הבניה במערבל בטון, או במשאבת בטון אובדים לה תכונותיה הפלסטיות והיא מתקשה ומתחזקת בטווח זמן של כשעה עד 10 שעות.

בטון הוא בדרך כלל החומר המשמש אותנו לבניית השלד של הבניין והן את היסודות שלו, הרצפה, התקרות והעמודים תומכים, את הקירות לעומת זאת בונים לרוב מבלוקים או מלבנים. אכן ככל שהבטון יהיה יותר עמיד ומסיבי הרי שהמשמעות היא כי הבניין יוכל להיתמך בצורה בטוחה על עמודי הבטון והיסודות. החל מהתקופה שלאחר מלחמת המפרץ הראשונה חוקק החוק אשר מחייב להכיל חדר אחד לפחות הבנוי כולו מבטון מזוין בכל דירה חדשה. המרחב המוגן או הממ"ד, מהווה תחליף למקלט.

אולם מה קורה  כאשר רוצים לקדוח בבטון לצורך הנחת צנרת חדש? או לחילופין  חיזוקים של מבנה, בנייה ועוד. אז זהו שכדי לבצע זאת יש צורך להשתמש במשהו שיוכל לעמוד מול כוח האיתנים של הבטון, ולכן משתמשים ביהלום המינרל החזק ביותר בטבע.

איך זה עובד?

במקרה של קידוח יהלום, אם מחברים את היהלום עם מסור דיסק, כזה המבצע חיתוך. הרי שבאמצעות ציר הדואג לסובב אופן, במהירות גבוהה למדי. כאן מניע את הציר כוח המגיע למעשה ממנוע חשמלי, וכשהאופן עצמו מסתובב במהירויות גבוהות, ובא במגע עם החומר אותו רוצים לחתוך. נוצרים חיכוך וחום בעוצמה גבוהה, והם אלו המאפשרים לדיסק לחתוך את החומר.

כאשר מדובר בחומרים רכים כפלסטיק או עץ, החיתוך נעשה בזכות החום שנוצר במפגש בין הדיסק או כוח המתכת לבין החומר. אולם אם מדובר בחומרים קשים יותר כמו בטון משתמשים בשבבי היהלומים המשמשים לקידוח. שמחוברים יחדיו אל כוס מתכת, ואז עם הקידוח בבטון, הכוס מסתובבת והיהלומים מפצחים את הבטון. חשוב לדעת כי ציוד ומכשירים המבוססים על יהלומים ושבהם עובדים עם בטון, אינם עשויים ביהלומים טובים המיועדים לשיבוץ בתכשיטים שמחירם רב. רוב הפעולות בקידוח יהלום בבטון נעשות כאשר אנחנו רוצים להגיע לפחות לעומק של מטר וחצי בתוך שכבת הבטון. וכן יש כאן גם שיקול כלכלי, מאחר ויש להזמין קבלן שהוא איש מקצוע לנושא של קידוח בטון. גם קבלנים רציניים נעזרים באנשי מקצוע אלה כי להם יש כמובן את הציוד המתאים הידע והניסיון.

מעוניין לקבל הצעת מחיר משתלמת לעבודת קידוח חור בבטון? צריך לקדוח חור למזגן, וונטה, מייבש כביסה ,חור לניקוז בגג ועוד? ענק הניסור ישמח לעמוד לשירותך לכל שאלה בנושא, בכל שעה ולספק ייעוץ חינם ללא התחייבות. לחלופין תוכלו להציץ בדף מחירים מומלצים לקידוחים ולקבל אינדיקציה כללית על מחירי הקידוח השונים.


חייגו עכשיו: 0559663282

קידוח יהלום מקצועי לרצפת בלטות ישנה. צילום: ערן קידוח יהלום מקצועי לרצפת בלטות ישנה. צילום: ערן

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559663282
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559663282
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559663282
הודעה לוואטסאפ