קידוח חור לקמין

קידוח חור לקמין הינה פעולה נדרשת יותר ויותר עם הזמן, זאת היות וקמינים הם אחד הלהיטים היותר פופולריים בשנים האחרונות ובבתים רבים נוכל להיתקל בהם, שכן מדובר על אמצעי חימום מעולה, טבעי ויעיל. הקמין הוא למעשה תא שעשוי ממתכת חזקה שלתוכו מוכנסים חומרי בעירה שונים וכך הוא מפיץ חום נעים בכל רחבי הבית. הקמין שימש בעבר גם בתור אמצעי לבישול אך מנהג זה עבר מן העולם וכיום מדובר על אמצעי חימום ותו לא. ניתן להשתמש בחומרי הסקה כגון עצים, גז, נפט או סולר.

מה זה בעצם קמין

הקמין מצויד בארובה אשר מפנה את העשן על מחוץ לתחומי הבית. התקנה של קמין דורשת לעיתים ביצוע של קידוח חור לקמין מדויק כך שנוכל להציבו במקום הנכון מבלי להתפשר על הבטיחות הדרושה והעיצוב. קמינים מגיעים במגוון רחב של עיצובים וגדלים וגם החיבורים הטכניים שלהם הם שונים מהאחד לשני. את ההתקנה יש בצע רק על ידי איש מקצוע מנוסה, שכן היא כרוכה בהבנה של כמה תחומים מאתגרים. מומלץ להתקין את הקמין בעונת הקיץ דווקא ולא בימים חורפיים ורטובים.

במה כרוכה התקנה של קמין בתוך הבית?

כל נושא ההתקנה של קמין בתוך הבית סובב סביב יצירת פתח בגג שדרכו תצא הארובה. על מנת לבצע קידוח חור לקמין, יהיה עלינו להשתמש במקדח יהלום איכותי וחזק. ישנם כמה פרמטרים שהם בעלי משמעות רבה ככל שמדובר על התקנה של קמין בבית:

  • ראשית, יש להציב את הקמין במקום האידיאלי ביותר כך שהתפשטות החום תתבצע באופן מיטבי ומהיר.
  • יש למצוא מיקום כמה שיותר מרכזי ומעליו יהיה עלינו לקדוח חור שישמש ליציאה של הארובה.
  • חשוב שהקמין לא יעמוד כניסה לחדר או מול מסדרון וגם לא כדאי שהוא יהיה בקרבתן של מדרגות שיגרמו לחום לברוח כלפי מעלה.
  • יש להביא בחשבון את כל נושא הגישה לחומרי ההסקה. המשמעות היא בסוגים שונים של ארובות כמו למשל ארובה שמטפסת אל חדר עליון בבית שעשויה לחסוך שימוש במכשירי חימום נוספים.

סוגים של ארובות

כל קמין מצויד בארובה מסוג שונה וחובה להתאים את הארובה לקמין מה שיבטיח יעילות של התפעול ומניעה של היווצרות פיח או עשן בבית. את החורים יש לתכנן מראש על פי הקוטר של הארובה ואם מדובר על גג בטון ניתן לבצע קדיחה מדויקת על ידי מקדח יהלום. היעד הסופי הוא להעביר את הארובה דרך הקומה העליונה את מחוץ לבית, ועל כן יהיה עלינו לקדוח חורים מדויקים מאוד. את הקידוח מבצעים על ידי מקדח כוס יהלום מה שמביא לקידוח שקט, סימטרי ועגול.

בדרך כלל מדובר על קידוח חור לקמין ברוחב של בין 6-8 צול והגודל משתנה על פי הסוג של הקמין שבחרנו. גם למספר הקומות בבית ישנה משמעות רבה שכן הארובה תחלוף דרך כל החדרים. קידוח בטון מבצעים בהתאם לגישה ולמיקום ועל ידי שימוש במגן ייחודי. אפשר לקדוח בכל סוג של קיר, וגם אם מדובר על קיר שמצופה באריחים קיים ציוד ייחודי למטרה זו.

עבודה זו מיועדת לאנשי מקצוע בלבד ולא מומלץ לפנות לשיפוצניק בעל ניסיון מועט בתחום זה. תמיד קיימת סכנה לפגיעה בתשתיות שונות כמו חשמל, מים או גז, ולעיתים יהיה צורך להביט בתכנית הבניה על מנת להימנע מפגיעה.

מעוניינים בשירותי קידוח בטון אמינים ומקצועיים במחיר משתלם? ענק הניסור נמצאים כאן בשבילכם. צרו עמנו קשר לייעוץ חינם ללא התחייבות ובמחיר אטרקטיבי במיוחד עבורכם!


חייגו עכשיו: 0559663282

קידוח בטון לפתח לקמין מערכת הסקה. צילום: ערן קידוח בטון לפתח לקמין מערכת הסקה. צילום: ערן

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559663282
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559663282
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559663282
הודעה לוואטסאפ