ניסור בטון ביהלום במקצועיות ובזול

ידוע הוא כי עבודות שונות בתחום הבנייה והשיפוץ משלבות ניסור בטון ביהלום. אלו יכולות להיות עבודות להגדלת או ליצירת חלון, פתיחת פתח בתקרה לארובה ועוד. את העבודה מבצעים בעזרת כלים שמיועדים לניסור בטון בעיקר עם מסור יהלום, והיא לרוב מתבצעת על ידי חברה מקצועית המכירה היטב את התחום ואת ההשלכות ההנדסיות של העבודה, ולא בכדי.

מהו ניסור בטון ביהלום?

בעת בניית בניינים חדשים הופך ניסור בטון הופך לפעולה מאוד רלוונטית, אבל לא רק. גם תהליך של עיצוב ושכלול כל בית, המחייב את שינוי החלל הפנימי שבו. בטון באופיו הוא חומר קשה, חזק ויציב. ולכן כדי להסירו ממתחם כלשהו, או לחתוך בו חייבים להשתמש בציוד מיוחד. לכאורה אפשר לשבור את הבטון בעזרת כלי עבודה מתאימים אולם לא תמיד שבירת הבטון בכוח מביאה להסרה מדויקת שלו, כמו-כן הדבר יכול לפגוע בקירות סמוכים לקיר שאותו אנו רוצים להסיר, ואולי אף ולגרום נזק למבנה כולו. לכן, יש חשיבות גדולה בחיתוך הבטון באמצעות שיטות מתאימות.

בעת ניסור בטון ביהלום ישנם מספר שלבים מומלצים.

ניסור קיר בטון עבה בעזרת מכונת ניסור יהלום. צילום: ערן ניסור קיר בטון עבה בעזרת מכונת ניסור יהלום. צילום: ערן

ניסור בטון ביהלום – שלבי פעולה

השלב הראשון הוא של בדיקה ותכנון. כאן יש לבדוק את השטח ולהתייעץ עם אנשי מקצוע הנדסיים, במטרה להימנע מפגיעה במבנה. זו יכולה לקרות בעת ניסור לא נכון של בטון.

אחר הבנת המשימה, בשלב השני מתבצע תיאום בין הגורמים השונים בצוות, ומסומנים החלקים השונים של העבודה. זה גם הזמן שתתאימו את כלי העבודה הדרושים למשימה. רצוי שהעבודה עצמה תתבצע כך שתייצר כמה שפחות הפרעה לסביבה ובמהירות האפשרית.

תהליך ניסור בטון ביהלום הוא תהליך מורכב ומאתגר. ישנם פעמים בהם מספיק לבצע את העבודה עם כלי חיתוך בלבד, אך במקרים מסוימים יש צורך לשלב מכונות נוספות אשר יסייעו להזזת הבטון ולהפרדת חלקים שונים במבנה. המטרה בכל מקרה היא לבצע את העבודה תוך שמירה על המבנה ההנדסי הקיים ולהשאירו חזק ועוצמתי כמקודם. בנוסף, השתדלו להימנע מרסיסים ומנפילת חלקי בטון כי גם אלו יכולים לגרום נזק למבנה.

באילו מקרים אסור לבצע ניסור בטון למבנה

כאשר מדובר במבנה לא יציב כתוצאה או מהזנחה או מליקויי בנייה. כמו למשל, בניינים ישנים עם  עמודים אשר אין פלטה מחברת בין יסודותיהם, הנחשפים לנזקי הגשם, שמחלחל עשרות שנים אל היסודות, ופוגע בבטון ובברזלי הזיון שבהם מתפשטת אט אט קורוזיה. מבנה כזה הוא בעל כושר עמידות נמוך ביותר. לכן כאשר מנסרים בו את הבטון הוא עלול להזדעזע חלקית או בכלל, ואף לקרוס.

חוסר יציבות למבנה עלולה לקרות גם כשמדובר בבניינים חדשים יותר, במקרה כזה הסיבה היא ליקויי בנייה, אם כי אלו מקרים נדירים. ולרוב משוייכים למצב בו נעשה תכנון לא נכון של היסודות או של עמודי הבניין או בנייה לא חוקית. גם כאן, יכול ניסור בטון ביהלום באופן  לא מקצועי שנעשה באזורים משמעותיים יכול לפגוע בקירות תומכים ולהביא להתמוטטות המבנה. כאמור, ניסור בטון מייצר תנודות שמתפשטות על קירות מעטפת הבניין, מה שעלול לגרום לסדקים פנימיים וחיצוניים. כך גם כשמחליטים להוריד איזה קיר או קורה שאמורים לתמוך במבנה, עלולה להיפגע יציבות הבית באופן מסוכן.

אם יש לכם צורך בניסור בטון בביתכם הפרטי או בכל בניין אחר, חשוב מאוד שתבחרו את האנשי המקצועיים הטובים ביותר לביצוע פעולה זאת באופן הגבוה והמדויק ביותר ובגישה הכי בטיחותית שיש. לצורך זה- יש לקבל המלצות שונות בטרם בוחרים את אנשי המקצוע הרלוונטיים לצורך ביצוע העבודה.

אתר "ענק הניסור" ישמח לסייע בעבורכם בקבלת ההחלטה ,כולל יעוץ מקיף חינם והצעת מחיר משתלמת לכל סוגי עבודות הניסור שתצטרכו.


חייגו עכשיו: 0559663282

ניסור קיר בטון במסור יהלום מקצועי. צילום: ערן ניסור קיר בטון במסור יהלום מקצועי. צילום: ערן

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559663282
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559663282
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559663282
הודעה לוואטסאפ